«Ми – європейці» з оркестром заспівали в центрі Києва Оду до радості – офіційний гімн Об’єднаної Європи

May 20th, 2013 | By | Category: Акції

18 травня відбувся святковий мітинг-концерт, організований Громадським Рухом  «Ми – європейці» з нагоди святкування Днів Європи в Україні. Метою мітингу була демонстрація бажання українців інтегруватися з ЄС та спонукання владних інституцій України до якнайшвидшого виконання взятих на себе зобов’язань, що мають відкрити шлях до підписання асоціації Україна – ЄС вже в цьому році.  Захід, на якому були присутні активісти руху з різних куточків країни та кияни, зацікавлені незвичним дійством, висвітлювали телевізійники та представники друкованих та електронних ЗМІ.

Передував усьому святковому дню виступ зведеного дитячого духового оркестру “Гармонія” сіл Музичі та Білогородка, що під Києвом, під керівництвом Василя Шуляка. Юні музики своїм виступом створили справжню святкову атмосферу, поки тривали приготування до основної  частини мітингу.

Після вступного слова модераторів мітингу – Дмитра Крикуна та чарівної Наталі Соколенко почалося найцікавіше. Прямо на сходах консерваторії взяла першу ноту віолончель! За мить приєдналася скрипка, потім ще одна, а ще за кілька секунд на ганку Консерваторії вдарила знаменита 9-а симфонія Бетховена у живому виконанні оркестру Київського Муніципального Академічного Театру Опери та Балету для дітей і юнацтва. Не встигли мітингувальники отямитися від несподіваного симфонічного флеш-мобу, як хористи з натовпу почали співати Оду до радості Шиллера, що є офіційним гімном Об’єднаної Європи. При чому, цей твір чи не вперше було виконано українською! Натовп підхопив спів, читаючи слова з буклетів, надрукованих рухом «Ми – європейці» спеціально з цієї нагоди. Важко передати словами те піднесення, той дух єдності й гордості за свої переконання, якими наповнився цей маленький європейський простір у самому центрі української столиці!

Мітинг продовжився виступами представників громадських рухів, інтелектуалів та, звичайно, самих учасників руху «Ми – європейці» що ділилися своїми думками про імплементацію європейських цінностей в Україні та сенси приєднання до європейської спільноти, що ці цінності поділяє. Олександр Сушко зазначив, що Угода про Асоціацію є потужним інструментом для перетворення країни, тому ми повинні зробити все можливе і неможливе для її підписання.  На сцену виходили Марина Дубик та Люба Акуленко, Ігор Семиволос, Святослав Павлюк, Олег Рибачук, Ігор Луценко, представники руху за звільнення Павліченків, активіст Маршу Свободи Тарас Ратушний, Таміла  Ташева та інші авторитетні спікери.

О 12.00 учасники мітингу приєднались до Хвилини скорботи та єдності, присвяченої пам’яти жертв геноциду кримськотатарського народу.

Серед мітингувальників неабиякою популярністю користувалося Дерево Європи – символічна рослина, що символізує єдине ментальне коріння європейських націй та силу в розмаїтті густої крони здобутків, що можливі лише у тісній співпраці та повазі до індивідуальності інших. Активісти пропонували присутнім написати про свої очікування від євроінтеграції  та побажання на жовтих європейських зірочках, які потім чіпляли до гілок Дерева Європи. Під кінець мітингу Дерево повністю вкрилося зірками українців, та навіть побажаннями кількох наших сусідів з Росії та ЄС.

Підводячи підсумки, варто зазначити, що мітинг-концерт, без сумнівів, пройшов успішно. Українці у більшості своїй прихильно ставляться до євроінтеграції та розділяють базові європейські цінності: верховенство права, свободу слова, совісті, особистості, пересування, толерантність, конкурентне та не корупційне бізнес-середовище, право недоторканності приватної власності та інші. Навіть ті кілька людей, хто сказав, що вони проти євроінтеграції, не змогли назвати конкретних причин своєї антипатії. Це значить що то не їхні думки, а нав’язані антиєвропейською пропагандою штампи, а отже ці люди теж наші потенційні союзники. І з кожним роком таких союзників в Україні стає все більше, отже рух «Ми – європейці» існує недаремно й наша ціль все ближче!

 

Leave a Comment