9 травня: День Європи в Харкові разом з Європою

May 2nd, 2013 | By | Category: Анонси, Події

День Європи — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно в третю суботу травня.

Саме в цей день 63 роки тому міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман представив усьому світові своє бачення майбутнього єдиної Європи – ключ до миру та добробуту на континенті у той час, коли люди ще не відійшли від травм минулої війни, а Європа вже стояла на порозі третьої світової війни. Декларація Шумана вважається відправною точкою на шляху до Дня Європи.

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Запрошуємо харків’ян бути в цей день разом з усіма європейцями, згадати багаточисельних жертв Другої світової війни та тоталітарних режимів, а також відзначити примирення націй та народження сучасної вільної, квітучої та гуманістичної Європи.

Збираємось разом об 11.00 у Покровському сквері (Університетська, 10) біля пам’ятника нашому видатному європейцю Григорію Сковороді.

Leave a Comment